Strefa Jasło

Finanse Dom Zdrowie – Informacje

Biznes

CZYSZCZENIE I DEZYNFEKCJA KRZESEŁ I MEBLI BIUROWYCH

Obecna pandemia koronawirusa stanowi wyzwanie dla nas wszystkich i wymaga od każdego z nas odpowiedzialnego działania i przestrzegania szeroko zakrojonych środków higieny. Chcemy współpracować z Tobą, aby sprostać temu wyzwaniu i wspierać Cię najlepiej, jak potrafimy.

ŚRODKI HIGIENICZNE

Zdystansowanie się i ograniczenie kontaktu to zdecydowanie najważniejsze środki w walce z koronawirusem i COVID-19, chorobą płuc, do której prowadzi. Jednak czystość i dezynfekcja to tematy, których wszyscy musimy być świadomi i wdrażać.
Chcemy pomóc w tych wysiłkach i dać kilka cennych wskazówek, jak skutecznie czyścić i dezynfekować krzesła i biurka biurowe. Mimo, że powierzchnie nie są głównym wektorem koronawirusa, nadal warto jeszcze bardziej minimalizować ryzyko przeniesienia w ten sposób, opisano to na stronie https://www.duer.pl/dezynfekcja-biur/. W przypadku krzeseł biurowych i biurkowych szczególnie ważne jest, aby powierzchnie stykowe, takie jak podłokietniki, siedzenia i dźwignie regulacyjne, były czyste i wolne od wirusów.

CZYSZCZENIE I DEZYNFEKCJA
Czyszczenie i dezynfekcja to dwie różne rzeczy:

Czyszczenie usuwa brud i zapewnia, że powierzchnie i materiały wyglądają lepiej i dłużej.
Natomiast dezynfekcja zabija zarazki, takie jak wirusy i bakterie, zapobiegając w ten sposób infekcjom i chorobom.
Oba są ważne! Powinniśmy jednak skupić się na dezynfekcji https://www.duer.pl/ozonowanie/, jeśli chodzi o optymalne zapobieganie – lub przynajmniej spowolnienie – dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Istnieją różne środki i metody dla tych procesów, optymalnie dostosowane do danych materiałów i powierzchni.

JAKIE ŚRODKI NADAJĄ SIĘ DO DEZYNFEKCJI?

Jedna prosta, skuteczna i przyjazna dla środowiska metoda działa na prawie każdą powierzchnię, a także na nasze dłonie: mydło i woda. Trzydzieści sekund spędzonych na dokładnym umyciu rąk mydłem, a następnie spłukanie ich dużą ilością czystej wody pozwoli pozbyć się koronawirusa. W ten sam sposób dokładne czyszczenie powierzchni mydłem i wodą usunie źródła COVID-19 z obrotowych krzeseł i biurek. Ich skład chemiczny niszczy błonę wokół wirusa, zapewniając jego szybki rozkład. Woda usuwa wirusa z rąk i przedmiotów.

To samo dotyczy alkoholu: Substancje o zawartości alkoholu 62% lub wyższej uszkadzają warstwę białkową wokół koronawirusa i ją dezaktywują. Środki do czyszczenia i dezynfekcji na bazie alkoholu nadają się do czyszczenia większości materiałów i powierzchni (przestrzegać instrukcji producenta).

Bloger, człowiek o otwartym umyśle. Miłośnik sportów ekstremalnych, smacznej kawy i festiwali muzycznych.