Strefa Jasło

Finanse Dom Zdrowie – Informacje

Budowlane

Trendy 2019

Popyt jak również podaż na domy szczególnie w okresie kryzysu jest dość zmienny. W dużym stopniu uzależniony jest on od zapotrzebowania na dany rodzaj nieruchomości. Oferty nieruchomości Szczecin, Warszawy lub Krakowa odszukać można w internecie – co pozwala wyrobić sobie pogląd na temat kondycji branży. Inaczej będzie on wyglądał w sytuacji gdy sprzedaż nieruchomości dotyczyć będzie lokali, które są ukierunkowane wyłącznie pod wynajem na działalność gospodarczą.

Popyt na tego typu pomieszczenia nie ma tendencji do zmienia się gwałtownie.

Sytuacja na rynku mieszkań, zależna jest od tendencji na rynku, jak również od aktualnych wydarzeń. Kryzys który dotknął również Polskę spowodował, że obrót nieruchomościami mógł być mniejszy, niż w poprzednich latach. Da się zauważyć, że w ostatnim czasie ceny nieruchomości bardzo się zwiększyły. Wielu sprzedawców jest za tym by nieruchomości sprzedać w najdogodniejszym okresie. By to stało się gotowi są wyczekać znacznie dłużej aby dostać satysfakcjonującą cenę. Znaczne ceny oraz kłopoty z uzyskaniem pożyczki blokowały znaczną liczbę transakcji.
Zapotrzebowanie na nieruchomości jest powiązana z wielkością metropolii, na terenie które będzie ona ulokowana. Im większa aglomeracja tym wartość nieruchomości znacznie większa. Jednak miejsca te wciąż będą wabić potencjalnych nabywców. Większe metropolie mogą przyjąć większą ilość osób. Niektóre rejony największych miast posiadają do sprzedania wolne przestrzenie, które mogą być przeznaczone pod galerie handlowe.

Nieruchomości mieszkalne w najmniejszych miasteczkach zazwyczaj osiągają o wiele niższe ceny. Nie dotyczy to miasteczek podmiejskich, które najczęściej pełnią funkcję noclegowni miast. Mniejsze miasteczka w pobliżu aglomeracji zaczynają dopadać te pod kątem cenowym. Dziś niełatwo znaleźć budynek w przystępnej cenie, nadający się do zamieszkania, nie oddalone w dużym stopniu od miasta. Skłonność Polaków do przeprowadzania się w obszary podmiejskie ma ogromny wpływ na podaż i popyt nieruchomości w 2019 r.

Dzisiaj w czasie recesji, problemem może być uzyskanie środków na finansowanie zakupów. Dużo mają tu do powiedzenia banki kupno nieruchomości. To przeważnie od nich zależeć będzie jak będzie się kształtował rynek nieruchomości na sprzedaż oraz do wynajęcia. Spora ilość Polaków, którzy narażeni byli w roku 2019 na wyrzucenie z pracy, lub „cięcie kosztów” straciło zdolność kredytową, przez co z rynku zniknęła duża liczba potencjalnych nabywców. Dodatkowo niepewność utrzymania posady, nie sprzyja braniu długoletnich pożyczek.

Rok 2019 stoi pod znakiem kontynuowanych lub zapoczątkowywanych budów przez developerów. Daje to szanse i nadzieje na poprawę trendów na rynku w roku nadchodzącym – 2019. Rok obecny to tak naprawdę wyjście, z mniej już odczuwalnego ogólnoświatowego kryzysu. Jeżeli w obecnym roku nie wydarzy się nic, co byłoby w stanie znacznie zachwiać gospodarką świata, to wspaniała przyszłość maluje się na rynku obrotu nieruchomościami, zarówno dla sprzedawców jak i nabywców.

Bloger, człowiek o otwartym umyśle. Miłośnik sportów ekstremalnych, smacznej kawy i festiwali muzycznych.