Strefa Jasło

Finanse Dom Zdrowie – Informacje

Dom i rodzina

Jak wyczyścić zewnętrzny klimatyzator – bez płacenia profesjonalisty

Jak czyścić wężownice i żebra jednostki zewnętrznej klimatyzatora skraplacza – mistrzowie serwisu
Oficjalnie jest wiosna, co oznacza, że ​​nadszedł czas, aby przygotować klimatyzator do sezonu chłodniczego. Czy możesz w to uwierzyć?

Twój zewnętrzny klimatyzator stał przez cały ten czas na zewnątrz, zbierając roczny brud i zanieczyszczenia wokół żeber chłodzących.

Wyobraź sobie, że w skwierczący letni dzień twoje ciało jest owinięte puszystym wełnianym kocem. Wełniany koc zapobiega ucieczce ciepła z ciała, powodując jego przegrzanie. Brzmi okropnie, prawda?

Cóż, Twój klimatyzator przechodzi tę samą walkę każdego roku, kiedy zostaje pokryty ścinkami trawy, liśćmi, kurzem i brudem. I to kosztuje !

Problemy spowodowane przez brudną lub zablokowaną jednostkę skraplacza

Sprężarka i skraplacz znajdują się w zewnętrznej jednostce pompy ciepła. Żebra skraplacza pomagają systemowi skuteczniej rozpraszać ciepło, podobnie jak chłodnica w pojeździe.

Po usunięciu ciepła z powietrza wewnętrznego w ramach cyklu chłodzenia , gorący czynnik chłodniczy jest wysyłany do jednostki zewnętrznej. Głównym zadaniem jednostki zewnętrznej jest uwolnienie ciepła czynnika chłodniczego wchłoniętego z powietrza w pomieszczeniu.

Wentylator skraplacza pomaga przedmuchać powietrze na wężownice zewnętrzne (przez które przepływa czynnik chłodniczy), aby uwolnić energię cieplną do powietrza zewnętrznego. Niestety, jeśli jednostka zewnętrzna jest zatkana i utrudniony przepływ powietrza, czynnik chłodniczy będzie potrzebował dużo więcej czasu, aby uwolnić ciepło. Tak jak twoje ciało nie mogło uwolnić ciepła, gdy zostało owinięte wełnianym kocem. Można sprawdzić koszty na stronie https://www.duer.pl/ile-kosztuje-montaz-klimatyzacji/.

Klimatyzator nie tylko potrzebuje więcej czasu na schłodzenie domu, ale także marnuje energię i wydaje więcej pieniędzy. Jeśli nie ma odpowiedniego przepływu powietrza wokół wężownic skraplacza zewnętrznego, klimatyzator może się przegrzać i zepsuć – zwykle w jeden z najgorętszych dni w roku.

Aby klimatyzator był czysty i energooszczędny, każdej wiosny planuj profesjonalną konserwację klimatyzacji . Zarejestruj się, aby uzyskać plan konserwacji domu, aby nigdy nie zapomnieć o ważnym zadaniu, jakim jest planowanie corocznych przeglądów instalacji HVAC.

Podczas gdy Twój specjalista HVAC najprawdopodobniej uwzględni pełne czyszczenie skraplacza w ramach corocznej regulacji AC, potwierdź ten szczegół przed zaplanowaniem serwisu.

Gdy certyfikowany technik HVAC wyczyści urządzenie, nie będziesz musiał martwić się o ponowne czyszczenie przez kolejne kilka miesięcy. Mimo to dobrym pomysłem jest uzupełnienie profesjonalnych ulepszeń HVAC o samodzielną konserwację urządzenia jakim jest klimatyzacja Warszawa.

Poniżej pokażemy, jak można wyczyścić zewnętrzną jednostkę klimatyzacyjną (wężownice skraplacza i żebra) – bez płacenia profesjonalistom.

Jak czyścić zewnętrzną jednostkę klimatyzacyjną
Potrzebne narzędzia:

Środek czyszczący do wężownicy klimatyzatora (przy wyborze środka czyszczącego postępuj zgodnie z zaleceniami producenta klimatyzatora)
Odkurzacz z nasadką z miękką szczotką
Wąż wodny z rozpylaczem
Odzież robocza, rękawice i ochrona oczu
Wykonaj następujące kroki:
Jak wyczyścić zewnętrzny klimatyzator bez płacenia specjaliście – mistrzowie serwisu

Wyłącz termostat.
Znajdź odłącznik elektryczny (metalową skrzynkę) w pobliżu jednostki zewnętrznej, zwykle na ścianie zewnętrznej.
Otwórz odłącznik elektryczny i znajdź przełącznik, który wyłącza klimatyzator. Może to być wyłącznik wyciągany lub wyłącznik automatyczny. Wystarczy wyciągnąć wtyczkę lub przestawić przełącznik do pozycji „wył.”.
Użyj rąk w rękawiczkach, aby usunąć duże kawałki gruzu.
Delikatnie odkurz żebra skraplacza za pomocą nasadki z miękką szczotką. Uważaj, aby nie zgiąć żadnych żeberek.
Użyj spryskiwacza węża wodnego, aby usunąć luźne zanieczyszczenia (trawa, liście itp.) Z jednostki zewnętrznej.
Spryskać jednostkę zewnętrzną środkiem do czyszczenia wężownic.
Odczekaj 10-15 minut, aż środek czyszczący pieni się i łączy się z brudem na cewkach.
Wypłucz urządzenie do czyszczenia wężownicy za pomocą węża.
Rób to przynajmniej raz w roku, najlepiej wiosną i latem.

Chcesz, aby Twój klimatyzator był bardzo energooszczędny?
Czyszczenie jednostki zewnętrznej klimatyzatora to tylko jedno z wielu zadań, które należy wykonać, aby utrzymać efektywność energetyczną systemu.

Bloger, człowiek o otwartym umyśle. Miłośnik sportów ekstremalnych, smacznej kawy i festiwali muzycznych.