Strefa Jasło

Finanse Dom Zdrowie – Informacje

Finanse

Ubezpieczenia rolników


Mogłoby się wydawać, że wypas bydła czy koni to zajęcie dla ludzi mało pojętnych niewymagające wkładu siły, ani wiedzy jednak prowadzenie gospodarstwa hodowlanego dziś nie należy do łatwych.

Sprawa jest prosta, jeśli posiada się kilka mlekodajnych krów, inne przedsięwzięcia i środki trzeba podejmować w przypadku kilkudziesięciu sztuk, tym bardziej że państwowe ubezpieczenia rolników nie chronią przed wszystkimi ryzykami na jakie narażony jest gospodarz. Pomijając propozycję dotowanego ubezpieczenia zwierząt dla rolników, które w większości wypadków dotyczy producentów rolnych przyjrzeliśmy ubezpieczenia rolników pod względem ochrony krów, kóz, koni, owiec dostępne dla zwykłego Kowalskiego. Ubezpieczenia zwierząt dla rolników uznają szkodę gdy doszło do niej w skutek nieumyślnego działania gospodarza bądź czynników zewnętrznych, na które sam ubezpieczony nie posiada żadnego wpływu. W przypadku, jeśli bydło padnie z powodu pożaru nieruchomości, wichury czy trąby powietrznej ubezpieczenia rolników muszą wypłacić odszkodowanie jednak w kwicie nie wyższej niż łączna wartość wszystkich posiadanych sztuk. Zdarza się, że razem z polisą bydła występuje również ubezpieczenie nieruchomości, w tych przypadkach należy zdać sobie sprawę, że promocyjna ochrona budynków działa na tzw. rzeczy stałe, czyli mury, dach, okna nie dotyczy wyposażenia i sprzętu rolniczego.

Bydło chronione jest przez ubezpieczenia zwierząt dla rolników, gdy padnie z powodu choroby, która została nabyta po zawarciu ubezpieczenia bądź w skutek upadku uszkodzi kończynę lub inną wewnętrzną część ciała. Ubezpieczenia rolników do wcześniej wymienionej listy szkód zalicza również kradzież oraz powikłania wynikające z ciąży. Nie wszystkie ubezpieczenia zwierząt dla rolników zawierają w sobie pomoc weterynaryjną i ochronę przed leśną zwierzyną atakującą trzodę, rolnik zawierając polisę powinien wziąć pod uwagę straty jakie doznał w poprzednich nie chronionych latach pozwoli to dopasować polisę do indywidualnych wymagań. Tak jak oc auta tak ubezpieczenia zwierząt dla rolników to już wymóg dla osób myślących poważnie o zarobku z biznesu i gospodarstwa.

W każdym nawet najlepiej wyposażonym oborniku może znaleźć się zwierzę , które w skutek upadku potrącenia przez inne stanie się agresywne i zagraża całemu stadu, wtedy lepiej zadzwonić jest pod numer z polisy, a ubezpieczenia rolników szybko przyślą na miejsce odpowiednie przygotowaną pomoc.

Bloger, człowiek o otwartym umyśle. Miłośnik sportów ekstremalnych, smacznej kawy i festiwali muzycznych.