Strefa Jasło

Finanse Dom Zdrowie – Informacje

Zdrowie

Psychologiczne objawy depresji

Smutek i rozpacz. W zdecydowanej większości przypadków teraz te objawy są najbardziej bolesne i wyraźne. Oprócz smutku i rozpaczy chory ma możliwość odczuwać wewnętrzną pustkę, rozczarowanie; bywa ponury, załamany lub przygnębiony. Około 40% pacjentów w ciężkiej depresji nie doświadcza smutku, wyłącznie irytacji i frustracji. W takich wypadkach wręcz drobny problem lub rozczarowanie ma możliwość chorego załamać lub doprowadzić do wybuchu gniewu, dlatego potrzebne jest leczenie depresji.

Niska samoocena

Człowiek w depresji czuje się bezwartościowy, brakuje mu pewności siebie, uważa, że nie potrafi sprostać stawianym mu wymaganiom, nienawidzi siebie. Tacy wszyscy ludzie mówią: ,Nie potrafię tego zrobić”, ,Jestem do niczego”, ,Nigdy nie potrafię niczego zrobić dobrze”. Zwykle już w dzieciństwie nie umieli sprostać oczekiwaniom własnym, rodziców ani nauczycieli. W ogromnej liczbie przypadków spotykały ich niepowodzenia w szkole, w relacjach z ludźmi, w sporcie i w pracy.

Wszyscy ludzie z niską samooceną na ogół uważają innych za bardziej wartościowych od siebie, ulegają cudzym opiniom i robią to, co ktoś im poradzi. Nierzadko takie uczucia przemijają (ukazują się wyłącznie w trudnych chwilach, przykładowo w związku z utratą pracy lub z utratą bliskiej chłopcy i dziewczęta), niemniej jednak w znaczącej liczbie sytuacji są ciężarem, który człowiek nosi przez całe życie. Dlatego leczenie nerwic jest tak potrzebne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bloger, człowiek o otwartym umyśle. Miłośnik sportów ekstremalnych, smacznej kawy i festiwali muzycznych.