Sprawa Danuty Matusik, tragicznie zmarłej kobiety z Rybnika, wciąż pozostaje niewyjaśniona pomimo upływu lat. Po jej zaginięciu, odnaleziono ciało nieopodal kontenerów na śmieci, co wzbudziło liczne pytania o przebieg zdarzeń. W ramach kampanii Archiwum X – Nie przestajemy szukać! inspektorzy wracają do tej sprawy, licząc na pomoc społeczeństwa. Niezależnie od tego, jak małe mogą wydawać się informacje, mogą one okazać się kluczowe w rozwoju śledztwa.
Danuta Matusik była matką czwórki dzieci i pracowała jako sprzątaczka w szkole zawodowej. W dniu tragicznego zdarzenia, 2 marca 2000 roku, wychodząc ze szkoły, by pozbyć się worków ze śmieciami, straciła życie w okolicznościach, które do dziś są niejasne. Obok jej ciała znaleziono worki oraz osobiste rzeczy, co jedynie potęgowało złożoność sprawy i rodziło wiele pytań dotyczących jej ostatnich chwil. Wszystkie CTA według świadków i wyników autopsji wskazują na przemoc ze strony osób trzecich.
Obecnie w ramach kampanii Archiwum X, władze apelują do społeczeństwa o pomoc w odkryciu prawdy. Wskazane są kluczowe informacje dotyczące osób, które mogły znajdować się w pobliżu szkoły w dniach zdarzenia. Policja zachęca do kontaktu zarówno tych, którzy mają pełną wiedzę, jak i tych, którzy mogą dysponować drobnymi szczegółami, które mogą przyczynić się do wyjaśnienia tej sprawy. Władze podkreślają znaczenie wspólnego działania w dążeniu do sprawiedliwości oraz przypominają, że za każdą niewyjaśnioną sprawą stoją realne ludzkie dramaty.
Źródło: Policja Jasło
Oceń: Kontynuacja poszukiwań w sprawie Danuty Matusik z Rybnika
Zobacz Także

