W ostatnich dniach policjanci z Jasła przypomnieli o znaczeniu przestrzegania przepisów ruchu drogowego, szczególnie ograniczeń prędkości. W ciągu zaledwie dwóch dni na terenie powiatu, dziewięciu kierujących straciło prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Była to reakcja na coraz częstsze wykroczenia i bagatelizowanie zasad bezpieczeństwa przez kierowców. Wśród ukaranych znalazł się nie tylko kierujący, który przekroczył prędkość o ponad 50 km/h, ale również inni, którzy nie dostosowali się do obowiązujących limitów.
Policja zwraca uwagę, że ograniczenia prędkości są wprowadzane na podstawie różnych warunków, takich jak infrastruktura drogi czy natężenie ruchu. Przestrzeganie tych zasad ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa na drogach, ponieważ nadmierna prędkość zmniejsza czas potrzebny na reakcję w sytuacjach awaryjnych, co może prowadzić do tragicznych wypadków. Niestety, pomimo licznych apeli, wielu kierowców wciąż ignoruje te ograniczenia, co podkreślają ostatnie incydenty.
Podczas minionego weekendu, w wyniku działań jasielskiej policji, najlepszym przykładem tej nieodpowiedzialności był 43-latek z gminy Osiek Jasielski, który pędził volkswagenem z prędkością 109 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 3000 zł oraz 13 punktami karnymi, a także utracił prawo jazdy na 3 miesiące. Policja apeluje do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów drogowych, ponieważ zachowanie odpowiedniej prędkości to nie tylko obowiązek prawny, ale także ważny krok w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa wszyscy na drogach.
Źródło: Policja Jasło
Oceń: Nadmierna prędkość przyczyną utraty praw jazdy przez 9 kierowców w Jaśle
Zobacz Także