Akcja „Łapki na kierownicę” rozpoczęła się po raz kolejny i potrwa od 1 do 31 marca 2025 roku. Jej głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez zmianę podejścia kierowców do korzystania z telefonów komórkowych podczas jazdy. Uczestnicy akcji będą mieli okazję wziąć udział w quizie edukacyjnym, który podkreśli niebezpieczeństwa związane z rozproszeniem uwagi za kierownicą. Działania są prowadzone wspólnie z firmami Neptis S.A. oraz Screen Network S.A.
W ramach inicjatywy „Łapki na kierownicę” kierowcy zostaną zachęceni do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi, które będą dostępne w aplikacji Yanosik. Quiz skupi się na konsekwencjach korzystania z telefonu w trakcie prowadzenia pojazdu, co jest istotnym krokiem w świadomości na temat zagrożeń drogowych. Osoby, które poprawnie odpowiedzą na wszystkie pytania, będą mogły uzyskać Certyfikat Odpowiedzialnego Kierowcy, co stanowi dodatkową motywację do wzięcia udziału w akcji.
W ubiegłym roku edycja akcji cieszyła się dużym zainteresowaniem, udział w quizie wzięło 136,375 osób, a Certyfikat za bezbłędne odpowiedzi otrzymało 65,912 uczestników. W tym roku organizatorzy mają na celu dotarcie do jeszcze szerszego grona kierowców graças wsparciu mediowemu, jakim jest emisja spotów na ekranach LED. Szeroko zakrojona kampania podkreśla, jak istotne jest bezpieczeństwo na drogach i jakie konsekwencje niosą ze sobą chwile nieuwagi podczas prowadzenia pojazdu.
Źródło: Policja Jasło
Oceń: Rusza akcja „Łapki na kierownicę” w Jasle
Zobacz Także