UWAGA! Dołącz do nowej grupy Jasło - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „CzytaMY” w 2026 roku


W Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, 10 stycznia 2026 roku, miało miejsce inauguracyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „CzytaMY”. Uczestnicy piątkowego wydarzenia skupili się na książce autorstwa Katarzyny Ryrych „Maneki-neko”. Spotkanie dostarczyło młodym czytelnikom nie tylko literackich wrażeń, ale także okazji do twórczej ekspresji oraz dyskusji na temat kultury japońskiej.

Podczas spotkania młodzi uczestnicy zgłębiali fabułę książki, której bohaterami są nastolatki Eryka i Iwo, przyrodnie rodzeństwo zmagające się z tajemniczymi wydarzeniami związanymi z japońskim symbolem szczęścia – figurką kota maneki-neko. Eryka, poszukując prezentu dla brata, nieprzypadkowo wciąga się w skomplikowaną zależność między światem rzeczywistym a snem, co konfrontuje ją z niepokojącymi wydarzeniami w ich życiu. Oprócz dyskusji, uczestnicy mieli również okazję porozmawiać o Japonii i znaczeniu kulturowym, jakie ma ten kraj.

Również wspomnianym wydarzeniem były artystyczne zajęcia, podczas których młodzież stworzyła portrety kota maneki-neko oraz inne prace związane z symboliką Japonii. Klub Książki „CzytaMY” to część projektu, który jest realizowany we współpracy z Instytutem Książki i Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie. Dofinansowanie na działalność klubu pochodzi z dotacji Ministerstwa Kultury oraz budżetu Województwa Podkarpackiego. Osoby zainteresowane dołączeniem do klubu mogą skontaktować się z Filią nr 3 MBP w Jaśle, uzyskując więcej informacji na temat nadchodzących wydarzeń.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle


Oceń: Pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „CzytaMY” w 2026 roku

Średnia ocena:4.52 Liczba ocen:14


Zobacz Także