Strefa Jasło

Finanse Dom Zdrowie – Informacje

Budowlane

Kogo zatrudnić – pracownika czy pracownika kontraktowego?

Rozpoczynając nowy biznes , niezmiennie zdecydujesz, że potrzebujesz pomocy. Większość właścicieli małych firm zaczyna od zatrudniania zewnętrznych wykonawców do wykonywania dla nich pracy, ale w pewnym momencie możesz zdecydować się na zatrudnienie jednego lub dwóch pracowników . W artykule omówiono zalety i wady zatrudniania pracowników w porównaniu z niezależnymi kontrahentami .

Zatrudnianie pracowników
Pracownik to osoba, która pracuje dla innej osoby na podstawie wyraźnej lub dorozumianej umowy najmu, na mocy której pracodawca ma prawo kontrolować szczegóły wykonywania pracy.

Zatrudniając pracownika, zyskujesz przewagę polegającą na tym, że możesz całkowicie kontrolować i kierować pracą tej osoby w czasie pracy, szkolić ją w sposób, w jaki chcesz, aby była wykonywana i wymagać, aby ta osoba pracowała tylko dla Ciebie.

Masz kilka ograniczeń lub ograniczeń co do tego, co możesz przypisać pracownikowi lub co do możliwości rozwiązania pracownika bez wypłaty kontraktu. Do aranżacji warto zatrudnić firmy fit out.

Z drugiej strony, pracownicy przybywają z mnóstwem przepisów i regulacji, które są do nich przypisane. Zarówno rząd federalny, jak i twój stan regulują wypłatę wynagrodzeń, nadgodzin i inne zasady pracy.

Musisz również przestrzegać wymogów dotyczących podatku od wynagrodzeń , w tym płacić połowę podatków za każdego pracownika i pobierać drugą połowę od pracownika. Inne obowiązki obejmują opłacanie ubezpieczenia na wypadek bezrobocia i ubezpieczenia od odszkodowań dla pracowników.

Zatrudnianie niezależnych wykonawców

Wady i zalety niezależnych wykonawców są przeciwieństwem pracowników.

Możesz przypisać obowiązki niezależnemu wykonawcy i narzucić termin oraz produkt pracy, ale nie możesz powiedzieć tej osobie, jak ma wykonać zadanie. Niezależny wykonawca może pracować dla innych, często może ustalać swoje godziny pracy, często dostarcza własne narzędzia. Najlepiej jak aranżacja biur wykonywana jest przez zewnętrzną firmę.

Z drugiej strony masz niewiele obowiązków sprawozdawczych lub podatkowych dla niezależnych kontrahentów. Musisz zgłosić kwotę, którą zapłaciłeś za tę osobę każdego roku na formularzu, ale nie musisz potrącać ani płacić podatków  od tych płatności. Obowiązki płacowe pracownika niezależnego są znacznie mniejsze niż pracownika.

Kiedy rozważyć zatrudnienie pracownika
Podsumowując, warto rozważyć zatrudnienie pracownika, jeśli:

 • Praca musi być wykonana pod Twoim nadzorem
 • Chcesz kontrolować godziny pracy oraz narzędzia i sprzęt używany przez pracownika
 • Jeśli jest to potrzeba długoterminowa (np. Przygotowanie produktów do wysyłki) i
 • Jeśli ta praca jest niezbędna dla Twojej firmy, a nie peryferyjna. Na przykład osoba zajmująca się marketingiem jest niezbędna, podczas gdy ekipa sprzątająca może nie.
 • Kiedy rozważyć zatrudnienie niezależnego wykonawcy
 • Praca nie jest kluczowa dla Twojej firmy; na przykład sprzątanie biur lub uruchamianie systemu komputerowego wykracza poza zakres
 • Twojej misji biznesowej.
 • Pracę może wykonać profesjonalista, który nie potrzebuje dużego nadzoru
 • Praca jest projektem krótkoterminowym, który zostanie zakończony w określonym czasie
 • Pracownik ma doświadczenie zawodowe lub jest kimś, kto potrzebuje niewielkiego nadzoru.
 • Decyzja o zatrudnieniu pracownika jako pracownika lub niezależnego wykonawcy jest podejmowana w każdym przypadku z osobna, ale należy mieć świadomość, że IRS uważa pracownika za pracownika, chyba że możesz udowodnić, że jest inaczej.
Bloger, człowiek o otwartym umyśle. Miłośnik sportów ekstremalnych, smacznej kawy i festiwali muzycznych.