Strefa Jasło

Finanse Dom Zdrowie – Informacje

Dom i rodzina

PRZEWODNIK ZAKUPU KABIN PRYSZNICOWYCH

Kabiny prysznicowe są dostępne w tak wielu wzorach i rozmiarach, że bez problemu znajdziesz taką, która będzie idealnie pasować do Twojej łazienki.

Czasami nazywana kabiną prysznicową, kabinę prysznicową można ustawić prawie w dowolnym miejscu w łazience, jeśli pozwala na to instalacja hydrauliczna.

Narożnik to najczęściej spotykane miejsce w kabinie prysznicowej, ale można go umieścić między dwiema ścianami, aby zaoszczędzić miejsce.

Wybór odpowiedniej obudowy nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać, dlatego stworzyliśmy ten przewodnik zakupu, aby wskazać Ci właściwy kierunek.

JEŚLI CHCESZ NURKOWAĆ W PRAWO – KLIKNIJ JEDEN Z OBRAZÓW PONIŻEJ I ODKRYJ SWOJĄ WYMARZONĄ KABINĘ PRYSZNICOWĄ W DUŻEJ ŁAZIENCE!

DLACZEGO WARTO KUPIĆ KABINĘ PRYSZNICOWĄ?

Po pierwsze, ważne jest, aby określić, do jakiego rodzaju łazienki będzie przeznaczona Twoja kabina prysznicowa.

Czy to do łazienki prywatnej, czy do głównej łazienki rodzinnej?

W ruchliwej rodzinnej łazience kabina prysznicowa musi wytrzymywać codzienne uderzenia, uderzenia i uderzenia, dlatego warto dopłacić tę odrobinę, aby zapewnić jakość i trwałość. Jeśli jest to mała łazienka, musisz przyjrzeć się projektom oszczędzającym miejsce.

Istnieje wiele powodów, dla których warto kupić kabinę prysznicową do łazienki, z których najważniejszym jest to, że w porównaniu do wanny zapewnia ona stylowe i praktyczne rozwiązanie prysznicowe. W razie problemów zawsze pomże http://hydraulik.krakow.pl/.

Dzięki kabinie prysznicowej możesz z łatwością wchodzić i wychodzić, a dostępnych jest wiele wzorów pasujących do każdej łazienki. Kabina prysznicowa jest również idealna do zastąpienia nigdy nie używanej wanny.

Drzwi prysznicowe składane Milano Portland
JAK WYBRAĆ KABINĘ PRYSZNICOWĄ – DO PRZEMYŚLENIA
Przed zakupem kabiny prysznicowej należy najpierw pomyśleć o kilku rzeczach. Musisz wziąć pod uwagę dostępną przestrzeń i zdecydować, jaki typ kabiny prysznicowej wolisz, np. Kabinę prysznicową walk-in lub zwykłą kabinę prysznicową.

Czy kabina prysznicowa jest przeznaczona do łazienki prywatnej, czy do głównej łazienki rodzinnej? Może to wpłynąć na typ obudowy, który jest odpowiedni dla Twoich wymagań. Dzięki starannemu planowaniu możliwe jest zainstalowanie kabiny prysznicowej na niewielkiej przestrzeni, co może pomóc zwolnić główną łazienkę i złagodzić poranny pośpiech. Weź pod uwagę dostępną przestrzeń i wysokość pomieszczenia. Drzwi prysznicowe obrotowe lub składane idealnie nadają się do montażu w niewielkiej przestrzeni, na przykład między dwiema ścianami.

Gdzie będzie zamontowana kabina prysznicowa? Czy będzie w rogu, czy w wydzielonej, zamkniętej przestrzeni? Ma to wpływ na rodzaj potrzebnego brodzika i kabiny. Na przykład, jeśli planujesz zamontować prysznic w centralnej pozycji przy ścianie, będziesz potrzebować kabiny prysznicowej w kształcie litery D.

Oprócz rodzaju kabiny należy zwrócić uwagę na mniejsze szczegóły.

Warto wybrać kabinę z kółkami szybkozamykającymi (w drzwiach prysznicowych przesuwnych i bi-składanych), ponieważ znacznie ułatwiają one czyszczenie prysznica.
Weź pod uwagę grubość szkła i czy ma ono łatwą do czyszczenia powłokę ochronną.
Magnetyczne samozamykające się uszczelki na drzwiach są ważne, aby zapewnić idealne dopasowanie i zapobiec wyciekom.
Ukryte zaślepki i paski ukrywają mocowania, tworząc jednolite wykończenie
Drzwi przesuwne i składane podwójnie wymagają rolek wysokiej jakości, aby zapewnić długotrwałą trwałość i płynne przesuwanie. Unikaj drzwi z plastikowymi rolkami, ponieważ wymagają one częstej wymiany,
Upewnij się, że szkło spełnia brytyjskie normy bezpieczeństwa wykon usługi hydrauliczne Kraków, więc zwróć uwagę na certyfikaty EN-12150 i / lub EN-14428 w specyfikacji.
Profile ścienne i ramy są dostępne w chromowanych, białych i czarnych wykończeniach, dzięki czemu można stworzyć skoordynowany schemat.
Gruba, chromowana narożna kabina prysznicowa z drzwiami obrotowymi

 

JAKIE RODZAJE KABIN PRYSZNICOWYCH SĄ DOSTĘPNE?

Kabiny prysznicowe są dostępne w szerokiej gamie stylów i rozmiarów, aby spełnić wszelkie wymagania. Wszystkie są wyposażone w hartowane, bezpieczne szkło, co zapewnia całkowity spokój ducha. Główne typy kabin prysznicowych to:

Obudowy ćwiartkowe : są zakrzywione i zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​narożnika.
Drzwi prysznicowe obrotowe : otwierają się do łazienki.
Drzwi prysznicowe składane : otwierają się do wewnątrz, aby zaoszczędzić miejsce
Przesuwane drzwi prysznicowe : zwykle mają większe rozmiary i można je wykorzystać do zastąpienia wanny.
Kabiny parowe : oferują luksus kąpieli parowej w połączeniu z prysznicem wielofunkcyjnym.
Walk in shower : stwórz ultranowoczesny wygląd i zaoferuj przestronną strefę prysznica.
kabina prysznicowa z białym brodzikiem i pojedynczym wejściem
Kabina prysznicowa Milano Walk-In

CZY GRUBOŚĆ SZKŁA W KABINIE PRYSZNICOWEJ MA ZNACZENIE?
Kabiny prysznicowe wykonane są z hartowanego bezpiecznego szkła, które występuje w różnych grubościach, a to ma wpływ na cenę. W dolnej części tańsze kabiny prysznicowe mają szkło o grubości 4 mm, w kabinach średniej klasy zastosowano szkło o grubości 6 mm, a na górnym – szkło o grubości 8 mm. Grubość szkła nie jest jedynym wskaźnikiem jakości, również zawiasy, rolki i kółka.

Szkło hartowane 8 mm : opcja premium, która zapewnia najwyższą integralność strukturalną bezramowej kabiny prysznicowej. Niezwykle wytrzymałe i trwałe szkło o grubości 8 mm jest idealne do dodania luksusu do każdej łazienki.

Szkło hartowane 6 mm : zapewnia bezpieczną, solidną i trwałą opcję. Bardziej przystępny wybór niż szkło 8 mm, ta opcja średniej klasy jest idealna, jeśli szukasz czegoś bardziej studyjnego niż szkło 4 mm klasy podstawowej.

Szkło hartowane 4 mm : minimalna grubość szkła dla bezramowych kabin prysznicowych. Szkło 4 mm zapewnia jakość, ale za przystępną cenę.

Szkło łatwe w czyszczeniu
Niektóre kabiny prysznicowe są wyposażone w łatwe do czyszczenia szkło, dzięki czemu czyszczenie jest dziecinnie proste. W momencie produkcji na jedną stronę szyby nakładana jest specjalna powłoka – zapobiega to gromadzeniu się brudu, brudu, oleju, kamienia, plam i zacieków – co oznacza, że ​​Twoja kabina prysznicowa będzie wyglądać jak nowa. dłużej.

Gruby chromowany duży prostokątny prysznic z białym brodzikiem
JAKIEGO ROZMIARU KABINY POTRZEBUJĘ?
Rozmiar Twojej kabiny prysznicowej zależy głównie od dostępnej przestrzeni i układu Twojej łazienki. Jeśli masz dużą łazienkę, możesz pomyśleć o kabinie prysznicowej, ale jeśli nie ma dużo miejsca, podwójne drzwi składane lub obudowa kwadrantowa zapewniają oszczędność miejsca. Następnie wyjaśniamy, jak mierzyć dla kabiny prysznicowej.

JAK MIERZYĆ DO KABINY PRYSZNICOWEJ
Podczas mierzenia kabiny prysznicowej będziesz potrzebować wysokości, szerokości i głębokości przestrzeni, w której kabina lub kabina prysznicowa ma być zainstalowana.

Upewnij się, że pomiary zostały dokładnie sprawdzone, aby być po bezpiecznej stronie. Oto kilka wskazówek, jak mierzyć kabinę prysznicową.

Uwzględnij kształt krawędzi brodzika. Jeśli taca ma kwadratowe krawędzie, wykonaj pomiar od krawędzi, ale jeśli jest zaokrąglona, ​​pomiar należy wykonać od punktu, w którym kończy się krzywa.
Jeśli kabina prysznicowa ma być zamontowana między dwiema ścianami, należy wykonać trzy pomiary na trzech różnych wysokościach. Dzieje się tak, ponieważ jest mało prawdopodobne, aby odległość między ścianami była taka sama na całej wysokości. Drzwi prysznicowe i szklane panele mają tolerancję regulacji, aby zapewnić idealne dopasowanie do nietypowych ścian.
W przypadku kabiny montowanej w narożniku należy mierzyć odległość od zewnętrznej strony brodzika do ściany po obu stronach.
Jeśli masz starą obudowę i chcesz ją zastąpić podobną, po prostu weź wymiary istniejącej obudowy, aby zaoszczędzić czas.
Podwójne drzwi prysznicowe
Drzwi prysznicowe Milano Bi-Fold

KABINY PRYSZNICOWE DO MAŁYCH ŁAZIENEK
Małe kabiny prysznicowe, takie jak drzwi składane, zaczynają się od szerokości 700 mm i są idealne do łazienki o ograniczonej przestrzeni. Półokrągłe kabiny prysznicowe świetnie nadają się również do oszczędzania miejsca i stanowią alternatywę dla prostokątnych lub kwadratowych kabin narożnych. Zaokrąglony przód maksymalizuje powierzchnię podłogi, a przesuwane drzwi zapewniają łatwy dostęp.

Innym rozwiązaniem dla małej łazienki jest umieszczenie kabiny prysznicowej i brodzika między dwiema ścianami. Możesz zdecydować się na drzwi prysznicowe na zawiasach, obrotowe, przesuwne lub składane. Jeśli jest mało miejsca, wybierz drzwi przesuwne lub składane podwójnie.

Zobacz nasz blog o najlepszych kabinach prysznicowych do małych łazienek .

Brodzik prostokątny w kolorze białym
KABINY PRYSZNICOWE Z BRODZIKAMI
Kupując kabinę prysznicową i zestaw z brodzikiem, nie musisz martwić się o osobny wybór brodzika, a także zapewnia idealne dopasowanie.

Nowoczesne brodziki są lekkie, a jednocześnie niezwykle wytrzymałe, a dzięki postępowi technologicznemu są też o wiele bardziej smukłe w porównaniu z dawnymi. Niektóre mają zaledwie 30 mm wysokości, aby uzyskać znacznie schludniejsze wykończenie łazienki.

Jeśli musisz podnieść brodzik, aby umożliwić instalację wodociągową nad podłogą, możesz osobno dokupić zestawy nóg i paneli. Kolejną zaletą zakupu kabiny prysznicowej z brodzikiem jest to, że można zaoszczędzić na zakupie osobno.

Dowiedz się, jak wybrać najlepszy brodzik w naszym poradniku zakupów dla ekspertów.

Podwójna kabina prysznicowa z pojedynczym szklanym parawanem i czarnym brodzikiem
Pływająca kabina prysznicowa Milano

BEZRAMOWE KABINY PRYSZNICOWE
Jeśli chcesz uzyskać czystszy, bardziej nowoczesny wygląd, wybierz bezramową kabinę prysznicową. Idealne do zwiększenia poczucia przestrzeni, bezramowe kabiny prysznicowe są łatwe do czyszczenia i wyglądają super elegancko. Możesz wyposażyć bezramowe drzwi prysznicowe z dopasowanym panelem bocznym lub szklanym parawanem do pomieszczeń mokrych, który można zamontować bezpośrednio na podłodze lub na niskim brodziku.

Półokrągła kabina prysznicowa
Półokrągła kabina prysznicowa Milano Portland

KABINY PÓŁOKRĄGŁE
Półokrągłe kabiny prysznicowe to idealny wybór, jeśli chcesz zaoszczędzić miejsce w łazience. Idealne do en-suite i małych łazienek, obudowy kwadrantowe mają zakrzywiony front, który maksymalizuje przestrzeń. Prysznice półokrągłe, zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​narożnika, mają zwykle jedno lub dwoje drzwi przesuwnych, ale niektóre mają drzwi na zawiasach. Dostępne są również obudowy z przesuniętym kwadrantem, w których jedna strona jest dłuższa niż druga.

Zalety:

Oszczędność miejsca
Idealny do małych łazienek
Gama rozmiarów do wyboru
Stylowe i praktyczne
Kabina prysznicowa z wejściem narożnym
Kabina prysznicowa Milano Portland z wejściem narożnym

KABINY NAROŻNE
Narożne kabiny prysznicowe zostały zaprojektowane tak, aby idealnie pasowały do ​​narożnika łazienki, co pozwala zaoszczędzić miejsce. Występują w różnych rozmiarach, w tym 760 mm, 800 mm i 900 mm i mają dwoje drzwi, które można wysuwać z zewnętrznego narożnika, umożliwiając łatwy dostęp.

Zalety:

Pomaga zaoszczędzić miejsce
Gama rozmiarów do wyboru
Stylowy i praktyczny design
Przesuwane drzwi dla łatwego dostępu
Prysznic wnękowy z przesuwanymi drzwiami i brodzikiem w czarnej ramie
Drzwi prysznicowe przesuwne Milano Nero

DRZWI PRYSZNICOWE
Drzwi prysznicowe są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, aby pasowały do ​​każdej łazienki i można je zamontować między dwiema ścianami lub w narożniku za pomocą panelu bocznego, tworząc pełną kabinę prysznicową.

Rodzaje drzwi prysznicowych obejmują składane, przesuwne, obrotowe i na zawiasach.

Przesuwne drzwi prysznicowe pomagają zaoszczędzić miejsce i świetnie wyglądają po zamontowaniu we wnęce. Jeden panel jest przymocowany do ramy, a drugi przesuwa się z tyłu, umożliwiając łatwy dostęp.

Drzwi prysznicowe składane podwójnie składają się z dwóch lub więcej paneli. Jeden panel jest przymocowany do ramy, a drugi składa się z powrotem na zawiasach, co oznacza, że ​​nie zajmie cennego miejsca w małej łazience.

Drzwi prysznicowe obrotowe obracają się na mechanizmie kołkowym i otwierają się do łazienki. Dalsza krawędź drzwi odchyla się z powrotem do strefy prysznica i dlatego nie wymaga tak dużej przestrzeni, jak drzwi na zawiasach.Drzwi prysznicowe na zawiasach otwierają się do łazienki, więc musisz sprawdzić, czy jest wystarczająco dużo miejsca, aby to umożliwić. Uchylne drzwi prysznicowe zapewniają szeroki dostęp do kabiny i najlepiej sprawdzą się w przestronnej łazience.

Bloger, człowiek o otwartym umyśle. Miłośnik sportów ekstremalnych, smacznej kawy i festiwali muzycznych.