Strefa Jasło

Finanse Dom Zdrowie – Informacje

Dom i rodzina

Jak ułatwić pakowanie

5 wskazówek ułatwiających pakowanie się podczas przeprowadzki

1: Sortuj, porządkuj i usuwaj to, czego nie potrzebujesz

Jednym z łatwych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy podczas przeprowadzki jest przejrzenie przedmiotów i przekazanie lub pozbycie się wszystkiego, czego nie potrzebujesz. Oznacza to, że Twój ładunek będzie lżejszy – a jeśli samodzielnie wykonujesz ruch zrób to sam, to mniej pudełek, które będziesz musiał ciągnąć. Będziesz także potrzebować mniej pudełek, a pakowanie zajmie mniej czasu. Kiedy jesteśmy gotowi i spakowania zamawiamy specjalistów z firmy usługi przeprowadzki wrocław.

Zacznij od sprzedaży, darowizny lub recyklingu przedmiotów użytkowych, których nie chcesz lub nie potrzebujesz. Craigslist lub Facebook Marketplace to dobre miejsca do sprzedaży swoich rzeczy, a niektórzy lokalni przyjdą do twojego domu, aby odebrać duże przedmioty do darowizny.

Jeśli twój stos śmieci jest pełen większych przedmiotów, takich jak stara, zepsuta sofa, którą masz od czasu studiów lub lodówka, która w końcu opuściła ducha, być może będziesz potrzebować pomocy w sprzątaniu krawężnika. Nasze ulubione firmy zajmujące się usuwaniem śmieci mogą Ci pomóc, ale możesz też rozważyć wynajęcie śmietnika do samodzielnego usuwania śmieci.

2: Zdobądź odpowiednie zapasy

Posiadanie wszystkiego, czego potrzebujesz, aby przeprowadzić Cię przez proces pakowania, pozwoli Ci zaoszczędzić na marnowaniu na taśmę, gdy zacznie się kończyć, lub przed bieganiem do sklepu po zapasy, gdy już wykonasz krok. Oto kilka rzeczy, które na pewno będziesz chciał mieć pod ręką:

Pudła
Taśma
Papier do pakowania i / lub folia bąbelkowa
Ostre lub grube markery
Gdy oszacujesz, ile będziesz potrzebować, dodaj 25% – lepiej mieć trochę za dużo niż trochę za mało. Zwróć również uwagę, czy będziesz potrzebować specjalnych pudełek na dzieła sztuki , naczynia lub szkło .

Wskazówka dla profesjonalistów : cięższe rzeczy, takie jak książki, są umieszczane w mniejszych pudełkach, a lżejsze, takie jak kołdry, pasują do większych pudeł. Zaplanuj odpowiednio swoją listę zaopatrzenia.

Wreszcie, nie zapomnij o narzędziach do demontażu mebli, przenoszeniu sprzętu, takiego jak paski i wózki, oraz innych różnych przedmiotach, takich jak pokrowce na meble i środki czystości.

3: Dbaj o porządek

Ponieważ pakowanie nie jest najbardziej ekscytującą czynnością, zawsze istnieje pokusa, aby po prostu wrzucić rzeczy do pudełek i jak najszybciej zająć się tym.

Jeśli jednak poświęcisz trochę więcej czasu – duży Sharpie w ręku – aby uporządkować swoje rzeczy od samego początku, rozpakowanie po drugiej stronie będzie znacznie przyjemniejsze (i nie będziesz musiał przedrzeć się przez wszystko, aby znaleźć swój cenny Francuska prasa, którą przypadkowo spakowałeś, gdy nadciąga czas kawy).

Jak wykonać inwentaryzację
System ekwipunku to prosty sposób na dodanie metody do szaleństwa. Pomoże Ci zarządzać tym, co zostało zapakowane w każdym pudełku, dowiedzieć się, gdzie pudełko musi się znaleźć w nowym domu i określić, czy zawartość jest delikatna. Możesz go również użyć do śledzenia cennych przedmiotów i etykietowania pudełek.

Mamy cały przewodnik po systemie inwentaryzacji , ale oto krótkie podsumowanie:

Utwórz arkusz kalkulacyjny lub pobierz aplikację do inwentaryzacji domu na smartfona.
Ponumeruj swoje pudełka.
Na arkuszu ekwipunku zwróć uwagę na pokoje, z których pochodzą skrzynie, pokoje, do których się wybierają, zawartość każdego pudełka, czy przedmioty są delikatne i czy są wartościowe.
Wyraźnie oznacz boki i górę pudełek z nazwą pokoju, do którego się udają, zawartością pudełka i informacją, czy są delikatne.
Nie zapominaj o grze dzięki naszej kompletnej ruchomej liście kontrolnej (dostępnej do pobrania do druku!) I naszemu przewodnikowi po inwentaryzacji domu .

4: Użyj trików do pakowania

Wspaniałą rzeczą w pakowaniu jest to, że nie jesteś pierwszą osobą, która przez nie przechodzi – ani nie będziesz ostatnią. Zebraliśmy niektóre z naszych ulubionych hacków dotyczących pakowania na podstawie naszych poruszających doświadczeń:

Trzymaj ubrania na wieszakach i pakuj je do otwartych worków na śmieci, aby utrzymać je w czystości.
Przed założeniem górnej części nałóż folię na otwory wszystkich płynów, aby zminimalizować wycieki.
Wszystkie codzienne potrzeby przechowuj w osobnej torbie, którą będziesz nosić ze sobą. Przewoźników znajdziecie na stronie transport-polska.pl
Oznacz swoje pudełka po bokach, a nie na górze, abyś mógł je czytać, gdy są ułożone w stos.
Umieść odpowiednią ilość materiałów do pakowania w każdym pokoju, aby nie chodzić tam iz powrotem podczas pakowania.
Umieść gazety, stare ubrania i materiały opakowaniowe, aby chronić delikatne przedmioty w każdym pokoju.
Ponumeruj skrzynki zgodnie z systemem inwentaryzacji.

5: Rekrutuj swoich przyjaciół

Zaproś znajomych, aby pomogli Ci się spakować, ułóż świetną playlistę i poczęstuj ich na kolację. Prawdopodobnie będziesz się lepiej bawić, jeśli będziesz miał towarzystwo i będziesz musiał poświęcać mniej czasu na to zadanie.

Oto kilka wskazówek, jak zminimalizować zwlekanie i zmaksymalizować wydajność:

Ustal termin lub konkretny czas na zakończenie procesu pakowania.
Upewnij się, że ludzie nie powielają wysiłków. Przypisz tylko jedną osobę do każdego pokoju i daj jej określone zadania do wykonania.
Odwiedzaj każdą osobę co godzinę lub dwie, przynieś napoje i upewnij się, że mają wszystko, czego potrzebują.
Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek i włożysz trochę więcej wysiłku z góry, proces rozpakowywania prawdopodobnie będzie krótki, słodki i bez bólu głowy.

Bloger, człowiek o otwartym umyśle. Miłośnik sportów ekstremalnych, smacznej kawy i festiwali muzycznych.