Strefa Jasło

Finanse Dom Zdrowie – Informacje

Biznes

Jak wybrać dobre biuro księgowe

Jak wybrać dobre biuro księgowe


Każdy przedsiębiorca staje w pewnym momencie przed decyzją, które biuro rachunkowe. Oferta jest bardzo bogata i wielokrotnie obejmuje też usługi spoza gamy obowiązków księgowych, co sprawia, że można przebierać w oferentach. Aby nie popełnić podstawowych błędów radzimy, na co zwrócić uwagę w trakcie wybierania biura księgowego.

Obowiązki

Po pierwsze powinno się dokładnie sprecyzować obszar obowiązków takiego biura księgowego. Jeśli chcemy, żeby BIURO RACHUNKOWE prowadziła tylko naszą księgowość, to wyrzucajmy oferty, które zawierają szerszą gamę usług. Jeśli ktoś zajmuje się wszystkim, często oznacza to, że jedna, wybrana rzecz może być wykonana nie do końca właściwie. Ponadto – po co przepłacać, skoro jesteśmy nastawieni na określone zadania dla biura rachunkowego.

Zasady współpracy

Kolejny krok to określenie zasad współpracy. Jeśli przedsiębiorca życzy sobie mieć w biurze księgowego to trzeba określić dokładne dni i godziny jego pracy w firmie. Ale zazwyczaj nie jest to wymagane, więc księgowość może być prowadzona księgowość. Należy także ustalić w takim wypadku, kiedy i jak będą dostarczane dokumenty księgowo-finansowe i jaki jest termin realizacji rozliczeń.

Cena

Określenie górnych limitów cen za usługi księgowe nie jest łatwe. Są biura rachunkowe, w których płaci się przysłowiowe grosze za obsługę, bo np. są w nim zatrudniani studenci i stażyści. Trzeba sobie zdawać sprawę z rzeczywistości i zwracać uwagę na podejrzanie niepokojąco niskie opłaty za usługi, jeśli nie chce się mieć w przyszłości kłopotów.

cena usług księgowych


Wybór adekwatnego biura księgowego jest też ściśle uzależnione od jednostkowych wymagań przedsiębiorców. Po określeniu wszystkich powyższych wymagań i wyszukaniu adekwatnych firm, warto wyeliminować te, które nie biorą odpowiedzialności za swoją pracę. Może to sygnalizować brak profesjonalizmu takiego biura rachunkowego. Księgowi, których zamierzamy zatrudnić powinni posiadać odpowiednie umiejętności i wiedzę, udowodnioną certyfikatami i dyplomami. Zdarzają się księgowi-samoucy, ale takich warto zatrudniać jedynie z polecenia firm, które korzystały z ich usług i były całkowicie zadowolone.

Umowa

Po wyborze biura księgowego powinno się przygotować właściwą umowę dotyczącą współpracy. Ma ona chronić interesy przedsiębiorcy, jak też opisywać obowiązki firmy prowadzącej księgowość. Sprawdź księgowość w mieście Tutaj warto porozmawiać z osobą z doświadczeniem prawniczym, bo prowadzenie księgowości może mieć więcej zawiłości niż nam się wydaje.
Jeśli przedsiębiorca weźmie do rozrachunku wszystkie powyższe aspekty, to nie powinien być gorzko zaskoczony prowadzeniem księgowości przez firmę zewnętrzną.
Powodzenia!

Bloger, człowiek o otwartym umyśle. Miłośnik sportów ekstremalnych, smacznej kawy i festiwali muzycznych.