Strefa Jasło

Finanse Dom Zdrowie – Informacje

Biznes

Sposób na tańsze kupno nieruchomości

Licytacje komornicze to postępowania, które polegają na odzyskaniu należności na poczet wierzyciela. Na licytacje trafiają nieruchomości, a także ruchomości, samochody czy droższy i bardziej wartościowy sprzęt. Osoby, które nieterminowo regulują swoje płatności muszą więc zdawać sobie sprawę z tego, że na ich majątku rękę położy komornik. Co więcej, zrobi to zgodnie z prawem i na mocy prawomocnego wyroku sądowego.

Licytacje komornicze – sposób na tańsze kupno nieruchomości i nie tylko

Komornicy, którzy licytują majątek dłużnika, najpierw na wiele innych sposobów próbują odzyskać należności. Przede wszystkim zajmują konta bankowe, oszczędnościowe, lokaty czy inne formy gromadzenia pieniędzy. Mają również prawo wejść na wynagrodzenie w miejscu pracy, a pracodawca nie ma wyjścia, tylko musi część wypłaty przekazywać bezpośrednio komornikowi. Dłużnicy, którzy nie wykazują żadnej chęci współpracy i unikają kontaktu z komornikiem muszą liczyć się z tym, że jeśli wyczerpią się inne formy egzekucji, komornik zajmie nieruchomość, a także samochody czy sprzęty należące do dłużnika. Ma do tego prawo, gdyż takie uprawnienia nakładają na niego przepisy.

Serwis http://komornikbobek.pl/licytacje/ pokazuje aktualne licytacje komornicze

Licytacje komornicze odbywają się dosyć regularnie, a ogłoszenia o nich pojawiają się z odpowiednim wyprzedzeniem w mediach czy w internecie. Dla osób zainteresowanych kupnem mieszkania czy samochodu takie licytacje to bardzo dobra okazja, gdyż można nabyć nieruchomość czy auto znacznie poniżej jego wartości. Oczywiście, takie rozwiązanie jest dobre jedynie dla osób, które dysponują odpowiednią ilością gotówki. Płatności dokonuje się bowiem od razu w całości. Osoby, które są dłużnikami musza natomiast mieć świadomość, że nawet niewielkie długi mogą je doprowadzić do utraty auta czy mieszkania. Jeśli więc mamy już do czynienia z egzekucją komorniczą, warto dogadać się z komornikiem i spłacić zobowiązane zanim dojdzie do zajęcia nieruchomości lub ruchomości. Wtedy bowiem na dogadanie się z komornikiem może być już za późno.

Bloger, człowiek o otwartym umyśle. Miłośnik sportów ekstremalnych, smacznej kawy i festiwali muzycznych.