Strefa Jasło

Finanse Dom Zdrowie – Informacje

Dom i rodzina

Wskazówki, jak lepiej zorganizować przeprowadzkę

Zorganizuj przeprowadzkę za pomocą kolorowych flamastrów

Stres, niepokój, nerwy, niepokój… Jest kilka emocji, których możemy doświadczyć, kiedy wykonujemy ruch. Większości z nich nie da się uniknąć, bo każda zmiana zawsze wywołuje nerwy i wątpliwości, ale można je znacznie zminimalizować, jeśli dobrze się zorganizujemy.

Zaplanowanie ruchu z wyprzedzeniem pomaga, i to bardzo pomaga, mieć wszystko pod kontrolą, wiedzieć, co robić w przypadku problemów (bo je przewidujemy) i że proces zmiany przebiega w sposób zadowalający. A to na poziomie psychologicznym przekłada się na większy spokój emocjonalny, mniej nerwów, mniej niepokoju i stresu.

Jeden z największych problemów generuje zamawianie pudełek: co wkładamy, jak je pakujemy, ile możemy je wypełnić, skąd będę wiedzieć, gdzie wszystko jest. Chcemy pomóc Ci w tych prostych i przydatnych wskazówkach, które spowodują, że to uciążliwe zadanie prostsze.

Pierwsza wskazówka: użyj kolorowych flamastrów do identyfikacji pudeł

Robimy przeprowadzki od dawna. Dobrze oznakowane kartony dają gwarancję tego, że nasi pracownicy dokąd wszystko idzie i które pudełko odpowiada każdemu pomieszczeniu lub biurze, może być trudna, jeśli nie wprowadzimy systemu, który pozwala nam szybko je zidentyfikować i zlokalizować. W tym celu idealnym narzędziem są kolorowe flamasty, które pomagają nam zorientować się, które pudełko należy do konkretnego pomieszczenia. Na przykład wszystkie pudełka z żółtym flamastem pochodzą z klasy; te z różowych flamastów, z pokoju dziecięcego … I jak uniknąć pomieszania kolorów? Nie musimy prowadzić listy, żeby cokolwiek spisywać, jeśli nie chcemy: wystarczy umieścić flamast w wybranym kolorze na drzwiach każdego pokoju, zarówno w nowym domu, jak iw starym. Tak więc, gdy zdeponują swoje rzeczy pod nowym adresem, Wystarczy spojrzeć na kolor flamastu na kartce na drzwiach i zostawić pudełka z małą kartką papieru w tym kolorze. W ten sposób bardzo łatwo będzie wszystko uporządkować bez konieczności pisania; tylko przez kolory. Dobrzy specjaliści od przeprowadzek to transport-polska.pl.

Druga wskazówka: podkreśl delikatne przedmioty

Te przedmioty, które ze względu na swoją wyjątkowość wymagają szczególnej uwagi (bo są bardzo kruche, stare, delikatne…) będą musiały zostać dodatkowo zidentyfikowane, tak aby obchodzić się z nimi i transportować z należytą starannością, aby nie uległy zniszczeniu lub złamaniu. Dlatego oprócz umieszczenia kartki z kolorem flamastu pomieszczenia, do którego się on odnosi, będziemy musieli w komplementarny sposób podkreślić jego szczególny stan, albo innym kolorem, który zarezerwujemy dla tych kruchych pudełek, albo za pomocą czarnego markera, który o tym ostrzega – „uwaga szkło”. Wybierając firmę, która wykona dla nas transport mebli wrocław, warto postawić na jakość.

Trzecia rada: jeśli meble w pokoju mają zostać zdemontowane, to kartony nie mogą tam pozostać

Odnosimy się oczywiście do pomieszczeń takich jak kuchnia, jadalnia czy gabinet, w których znajdziemy meble, kredensy, gabloty czy półki, które trzeba zmontować do przechowywania naczyń kuchennych, naczyń i szkła czy też kolekcji książek, które mamy w domu. Dlatego jeśli umieścimy pudełka, które trafiają tam w tym pokoju, meble te nie będą mogły zostać zmontowane. Dla ułatwienia możemy umieścić dwa flamasty: jeden w kolorze pomieszczenia, do którego należy, a drugi w kolorze pomieszczenia, do którego należy zabrać na czas montażu.

Bloger, człowiek o otwartym umyśle. Miłośnik sportów ekstremalnych, smacznej kawy i festiwali muzycznych.