Strefa Jasło

Finanse Dom Zdrowie – Informacje

Zdrowie

Łokieć golfisty

Wiele osób uwielbia spędzać aktywnie czas. Zazwyczaj dostosowują aktywność fizyczną do swoich potrzeb. Jeżeli lubimy biegać, to poranne bieganie zazwyczaj sprawia nam wiele przyjemności, jeżeli dla odmiany lubimy wyjść na kort i zagrać kilka setów, to właśnie tam spędzamy czas. Bez względu na to, co wybierzemy, czasami zdarza się sytuacja, że dopadają nas urazy i kontuzje, które nie pozwalają nam aktywnie uprawiać sportu. To jeszcze nie jest największym problemem, jeżeli kontuzja wpływa tylko na rekreacyjne zabawy. Znacznie gorzej jest w sytuacji, kiedy kontuzja potrafi pokrzyżować nam zadania w pracy. To się czasami zdarza, a jedną z takich kontuzji, która może uniemożliwić nam pracę a wręcz skończyć się operację jest łokieć golfisty. Brzmi to co prawda jak choroba milionerów, ale niestety dopada wszystkich, którzy w powtarzalny sposób wykonują ten sam ruch łokciem.

Kogo dotyczy problem z łokciem golfisty?

Problemy z łokciem golfisty mogą dotknąć każdego. Między innymi za to schorzenie odpowiadają takie czynności jak  niewłaściwa technika treningu siłowego, niewłaściwa technika rzucania czy też na przykład niewłaściwa technika uderzania rakietą. Każda z tych czynności jest powtarzalna i za każdym razem, kiedy jest źle wykonywana doprowadza do mikrourazów, które w dłuższej perspektywie prowadzą do stanu zapalnego w łokciu.

Według lekarzay, aby doszło do zapalanie to niewłaściwe zachowania muszą trwać więcej niż godzinę dziennie. Tak więc jak widać dotyczy to osób o określonym intensywnym treningu lub pracy. Przy tym schorzeniu często też ulega uszkodzeniu nerw łokciowy.

Leczenie łokcia golfisty

Leczenie zawsze rozpoczyna się od ograniczenia intensywności treningów lub pracy, jeżeli to nie przynosi efektów poszukiwana są kolejne rozwiązania. Między innymi trzeba wykonać USG. W najgorszym przypadku nie wyleczona kontuzja może skończyć się koniecznością przeprowadzenia zabiegu.

Bloger, człowiek o otwartym umyśle. Miłośnik sportów ekstremalnych, smacznej kawy i festiwali muzycznych.