Strefa Jasło

Finanse Dom Zdrowie – Informacje

Zdrowie

Rehabilitacja dyskopatii – czy jest konieczna?

Dyskopatia jest jedną z najczęstszych dolegliwości, jaka dopada nas ze strony naszego kręgosłupa. Jest bardzo bolesna, znacznie obniża komfort życia i zdecydowanie nie przejdzie, gdy będziemy jedynie sięgać po leki przeciwbólowe. Warto więc trzymać rękę na pulsie i wybrać się do lekarza od razu, gdy pojawią się pierwsze dolegliwości bólowe.

Objawy dyskopatii

Objawy dyskopatii to zwykle ostre bóle pleców promieniujące na kończyny. Ból pojawia się zwykle podczas ruchu, a nieco się zmniejsza w czasie spoczynku. Dodatkowo dyskopatia może objawiać się mrowieniem i drętwieniem rąk, rwą kulszową, a także problemami z poruszaniem się. Choroba pojawia się dosyć wcześnie – może dopaść nawet trzydziestolatków. Najczęściej jest efektem pracy związanej z dźwiganiem ciężarów, pracy za kółkiem, a także siedzącego trybu życia. Spore dolegliwości mają osoby, które nie uprawiają żadnego sportu i dodatkowo mają spory nadmiar kilogramów. Otyłość jest jednym z czynników, które znacznie zwiększają wystąpienie dyskopatii.

Leczenie

Dokładne informacje znajdziesz na stronie dyskopatia leczenie Warszawa. Dyskopatia jest chorobą, która musi być leczona już od momentu wystąpienia pierwszych objawów. Wtedy najczęściej wystarczają zabiegi fizjoterapeutyczne i fachowo prowadzona rehabilitacja. Dzięki temu chorzy dosyć szybko wracają do pełnej sprawności, a jednocześnie uczą się wielu profilaktycznych ćwiczeń. Jedynie w najpoważniejszych przypadkach dyskopatia leczona jest na sali operacyjnej. Warto więc wybrać się do lekarza jak najszybciej, dzięki czemu leczenie dyskopatii najprawdopodobniej skończy się jedynie na dyskopatii.

Bloger, człowiek o otwartym umyśle. Miłośnik sportów ekstremalnych, smacznej kawy i festiwali muzycznych.